Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Podkarpackie: "Szansa na sukces" dla osób niepełnosprawnych

Podkarpackie:
Szkolenia zawodowe dobierane są dla każdej osoby indywidualnie. (Fot. Thinkstock)
Osoby niepełnosprawne mogą zgłaszać się do udziału w drugiej edycji projektu "Szansa na sukces", który oferuje bezpłatne szkolenia zawodowe oraz płatne staże. Nabór trwa do 15 czerwca i prowadzi go Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego (RARR).

Jak poinformował Mateusz Klimczak, animator projektu, szkolenia zawodowe rozpoczną się na przełomie sierpnia i września, zaś półroczne staże w październiku br. „Prowadzimy obecnie nabór uzupełniający do drugiej tury programu. Formularze zgłoszeniowe będą przyjmowane do 15 czerwca br. Nasi pracownicy oferują pomoc w ich wypełnianiu” – dodał.

Klimczak podkreślił, że szkolenia zawodowe dobierane są dla każdej osoby indywidualnie. "Uczestnicy pierwszej tury korzystali m.in. ze szkoleń z administrowania serwerami, z programów graficznych czy obsługi wózków widłowych. Ponadto po zakończeniu stażu staramy się, aby stażysta był zatrudniony u tego pracodawcy jeszcze przez co najmniej trzy miesiące” – zadeklarował.

Do projektu mogą się zgłaszać osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, mieszkające na Podkarpaciu, zarejestrowane w urzędzie pracy i zakwalifikowane do III profilu pomocy lub nie podlegające profilowaniu.

Projekt jest tak skonstruowany, że nie wymaga określonego stopnia niepełnosprawności, a jedynie orzeczenie.

RARR zapewnia zwrot kosztów nie tylko dojazdu na szkolenie zawodowe, ale także opieki nad dzieckiem lub osobą zależną. Uczestnicy projektu mogą liczyć również na stypendium w związku z odbywaniem szkolenia zawodowego, materiały szkoleniowe oraz catering.

Zdaniem uczestnika pierwszej edycji projektu Bartosza Tłuczka, warto skorzystać z możliwości podniesienia swoich kwalifikacji, bo projekt daje niepełnosprawnym duże możliwości.

Tłuczek wybrał szkolenie zawodowe z programu 3ds Max, który pozwala wizualizować otoczenie w programie 3D. „Od dziecka interesowałem się grami komputerowymi, robiłem nawet własne modyfikacje na silnikach gier. Rozwijałem swoje zainteresowanie, ale bez znajomości programu 3D nie mogłem ruszyć dalej. Dlatego w projekcie Szansa na sukces wybrałem właśnie taki kurs” – zaznaczył Tłuczek, który zakończył już szkolenie i uzyskał stosowny certyfikat. Wkrótce rozpocznie płatny, półroczny staż w jednej z rzeszowskich firm.