Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Włochy: W policyjnej akcji aresztowano 14 dżihadystów

Włochy: W policyjnej akcji aresztowano 14 dżihadystów
Antyterroryści zatrzymali 14 osób w kilku regionach kraju. (Fot. Getty Images)
We Włoszech aresztowano dziś 14 osób podczas operacji antyterrorystycznej, przeprowadzonej w kilku regionach kraju. Do aresztu trafili członkowie dwóch komórek, stanowiących zaplecze finansowe dla formacji dżihadystów walczących w Syrii.

Dochodzenie prowadzone przez policję i Gwardię Finansową pozwoliło odkryć dwie komórki organizacji przestępczej, do której należało między innymi 10 Syryjczyków. Zajmowali się oni praniem brudnych pieniędzy i nielegalnymi transakcjami finansowymi w różnych krajach, między innymi w Szwecji, na Węgrzech i w Turcji - poinformowała prokuratura koordynująca śledztwo.

Aresztowani otrzymali zarzuty finansowania terroryzmu. Członkowie grupy zbierali pieniądze we wspólnotach islamskich, a następnie wysyłali je do Syrii jako wsparcie dla ugrupowań terrorystycznych, wśród nich organizacji Dżabhat Fatah al-Szam, dawny Front al-Nusra, związany niegdyś z Al-Kaidą - ustalono w śledztwie.

Serię aresztowań i rewizji przeprowadzono w Lombardii, Wenecji Euganejskiej, Emilii Romanii i na Sardynii.