Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Elżbieta II znów przyłapana podczas jazdy wierzchem

Elżbieta II znów przyłapana podczas jazdy wierzchem
Królowa Elżbieta II podczas konnej przejażdżki. (Fot. Daily Mail/Screenshot)
Brytyjska królowa ma 91 lat, ale animuszu może jej pozazdrościć niejedna dzierlatka. Elżbieta II w nieodzownym granatowym prochowcu i bez kasku jeździła konno po parku wokół zamku w Windsorze.

Mieszkańców Windsoru widok monarchini kłusującej wokół swojego zamku zupełnie nie dziwi. Ilekroć Elżbieta II przebywa w hrabstwie Berkshire na zachód od Londynu, oddaje się swemu ulubionemu hobby, a mianowicie jeździe konnej.

Królowa nie zważa przy tym na pogodę. Niedawno widziano ją jeżdżącą w strugach deszczu, wczoraj nie przeszkadzało jej niemal arktyczne powietrze i wiatr.

Brytyjska królowa zazwyczaj dosiada czarnego kuca Fell o imieniu Emma. Podczas przejażdżki konnej towarzyszy jej zaufany stajenny Terry Pendry.

Elżbieta II jest wytrawną amazonką, jeździ konno odkąd skończyła 4 lata. Dostała wówczas kucyka szetlandzkiego o wdzięcznym imieniu Peggy.