Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandii przybyło od 2011 roku 120 tys. obywateli ze 170 krajów

Irlandii przybyło od 2011 roku 120 tys. obywateli ze 170 krajów
Wczoraj irlandzkie obywatelstwo przyjęło ponad 500 Polaków. (Fot. Aneta Kubas/Londynek.net)
120 tys. obcokrajowców przyjęło od 2011 roku irlandzkie obywatelstwo. Wczoraj odbyła się w dublińskim National Convention Centre ceremonia przyjęcia w poczet obywateli 3,2 tys. osób.

“Nie zapomnijcie o swoim kraju, ludziach i tradycjach. Jesteśmy narodem emigrantów. Rozumiemy imigrację. Rozumiemy los imigrantów” - zapewnił przewodniczący uroczystości sędzia Bryan McMahon.

Uroczystość pierwotnie była zaplanowana na 16 października, jednak musiała zostać przesunięta ze względu na huragan Ofelia.

Irlandzkie obywatelstwo przyjęło wczoraj 548 Polaków. Wśród nich była Agnieszka Szymczyk, która wraz z mężem i 2 dziećmi mieszka w Swords.

“Zdecydowałam się na naturalizację, ponieważ mieszkam tu już 12 lat i nie zamierzam wracać. Nie miałam tu do tej pory żadnych problemów, ludzie są bardzo przyjaźni i otwarci” - stwierdziła.

Od 2011 roku, podczas 30 ceremonii nadano około 120 tys. obywatelstw.

“Na początku było dużo osób z Afryki, potem filipińskich pielęgniarek, ale w ostatnich latach imigracja trochę się zmniejszyła. Teraz mamy więcej wniosków o naturalizację od obywateli Unii Europejskiej, w tym z Polski” - wylicza Kevin Clarke, szef wydziału obywatelskiego Ministerstwa Sprawiedliwości.