Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Został prezydentem, zaraz potem ojcem

Został prezydentem, zaraz potem ojcem
Dla prezydentowej, Jenni Haukio, to pierwsze dziecko, a dla Niinisto trzecie. (Fot. Getty Images)
Prezydentowi Sauli Niinisto i jego małżonce Jenni Haukio urodził się syn - poinformowała kancelaria prezydenta Finlandii. W historii kraju nie było jeszcze przypadku, by głowie państwa urodziło się dziecko podczas sprawowania urzędu.


"Zarówno mama, jak i dziecko czują się dobrze" - powiedział prezydent, który był obecny przy porodzie.

Sauli Niinisto podzielił się tą informacją także na swoim profilu na Facebooku pisząc: "Jesteśmy od teraz rodzicami małego chłopca!"

Jak podała kancelaria, para prezydencka jeszcze przed narodzinami chłopczyka otrzymała wiele gratulacji od obywateli i jest za to wdzięczna. Zgodnie z komunikatem kancelarii, chłopiec przyszedł na świat 2 lutego w szpitalu w Helsinkach.

Dla prezydentowej, Jenni Haukio, to pierwsze dziecko, a dla Niinisto trzecie. Z poprzedniego małżeństwa, w którym owdowiał, prezydent ma dwóch dorosłych synów.

W historii Finlandii nie było jeszcze przypadku, by głowie państwa urodziło się dziecko podczas sprawowania urzędu.

69-letni Sauli Niinisto został zaprzysiężony na prezydenta Finlandii 1 lutego. Jego druga kadencja na tym stanowisku potrwa do 2024 r.

Niinisto jest dwunastym prezydentem w historii Finlandii i pierwszym szefem państwa wybranym już w I turze od 1994 r. W wyborach przeprowadzonych pod koniec stycznia zdobył 62,6 proc. głosów przy frekwencji sięgającej blisko 67 proc.