Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zmiany w Ryanair. Wcześniejsza odprawa już nie za darmo

Zmiany w Ryanair. Wcześniejsza odprawa już nie za darmo
Ryanair uznawany jest za linię niskobudżetową, jednak pasażerowie wciąż do czegoś muszą dopłacać... (Fot. Getty Images)
Irlandzkie linie lotnicze poinformowały swoich pasażerów o zmianach związanych z odprawą dokonywaną online. Będzie ona dotyczyć wszystkich lotów odbywających się od 13 czerwca br.

Ryanair co jakiś czas wprowadza dodatkowe opłaty - tym razem będą to koszty ponoszone za wcześniejszą odprawę online. Datą graniczną będzie 13 czerwca br. - pasażerowie, którzy kupili bilety na ten dzień lub później nie będą już mogli odprawić się za darmo online w dowolnym terminie. Linie umożliwiają teraz standardową odprawę od 48 godzin do 2 godzin przed odlotem (do tej pory były to 4 dni).

Jeśli jednak będziemy chcieli wybrać sobie miejsce w samolocie i za nie zapłacić (zazwyczaj kosztuje to od 3 funtów wzwyż), Ryanair umożliwi nam odprawę online już na 2 miesiące przed planowanym lotem.

Pasażerowie, którzy już wykupili bilety na terminy od 13 czerwca, otrzymali wczoraj email od przewoźnika, w którym informuje on, że jeśli nie odpowiadają im nowe zasady, mają prawo do anulowania biletów i zwrotu pełnych kosztów za nie do dn. 19 maja. Po tym czasie Ryanair uzna, że nowy regulamin został automatycznie zaakceptowany.