Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ze Słowacji na lotnisko w Jasionce autobusem

Ze Słowacji na lotnisko w Jasionce autobusem
Bilet w obie strony ma kosztować 33 euro, a w jedną 18 euro. (Fot. Thinkstock)
29 kwietnia wraz z inauguracją lotów z podrzeszowskiej Jasionki do Nowego Jorku uruchomione zostaną regularne połączenia autobusowe z Koszyc na Słowacji na podkarpackie lotnisko. Dzięki temu pasażerowie autobusu będą mogli odprawić się na lot za ocean.

Uruchomienie kursów autobusowych to efekt współpracy samorządów województwa podkarpackiego i kraju preszowskiego.

Jak poinformowało w biuro prasowe podkarpackiego urzędu marszałkowskiego, autobus rozpocznie trasę w Koszycach, następnie przez Preszow, Barwinek, Krosno i Rzeszów dotrze do lotniska w Jasionce, tak aby pasażerowie zdążyli odprawić się na lot do Nowego Jorku.

Podobnie będzie z kursem powrotnym.

Komercyjnym przewoźnikiem będzie firma Trans-Europa z Rzeszowa. Bilet w obie strony ma kosztować 33 euro, a w jedną 18 euro. Przewidziane będą ulgi dla zorganizowanych grup, młodzieży i seniorów. Z kursów powrotnych na Słowację będą mogli skorzystać także podróżni wracający samolotem z Tel Avivu.

Dzisiaj w Preszowie odbyło się spotkanie robocze, na którym omawiano przede wszystkim działania promocyjne.

W spotkaniu uczestniczył m.in. prezes portu lotniczego w Jasionce Michał Tabisz, który poinformował, że zachęcał Słowaków, do korzystania z podkarpackiego lotniska, bo to dla nich najbliższe lotnisko oferujące bezpośrednie loty transkontynentalne.

"Liczymy, że informacja o nowym połączeniu dotrze również do Słowaków mieszkających w USA. Mamy sygnały, że mieszkańcy z kraju preszowskiego są również zainteresowani nowym połączeniem do Tel Avivu" – dodał Tabisz.

Obie strony zadeklarowały również zaangażowanie w promocję połączeń, zarówno autobusowego jak i lotniczego, organizacji turystycznych – Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej PROT i jej słowackiego odpowiednika KCOR.

Pierwszy lot z Jasionki do Nowego Jorku został zaplanowany na 29 kwietnia. Połączenie obsługiwać będzie LOT.