Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadzili¶my kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatno¶ci i Plików Cookies i chcemy, aby¶ wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zaczynamy nowy sezon! Dzi¶ kwalifikacje w Wi¶le

Zaczynamy nowy sezon! Dzi¶ kwalifikacje w Wi¶le
Kwalifikacje rozpoczn± się o godz. 18:00. (Fot. Getty Images)
Dzisiejsze kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich w Wi¶le, w których weĽmie udział dwunastu Polaków, rozpoczn± sezon 2017/18. Jutro natomiast odbędzie się rywalizacja drużynowa.

Trener Stefan Horngacher zdecydował, że w zawodach na skoczni imienia Adama Małysza w polskiej ekipie wyst±pi±: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro, Przemysław Kantyka, Paweł W±sek i Bartosz Czyż.

Od tego cyklu w kwalifikacjach musz± brać udział wszyscy zawodnicy. Międzynarodowa Federacja Narciarska zdecydowała, że zwolnienie z nich nie będzie już przysługiwało dziesięciu najlepszym skoczkom klasyfikacji generalnej.

W poprzednim sezonie triumfował Austriak Stefan Kraft, który niemal do samego końca o Kryształow± Kulę walczył ze Stochem. W Pucharze Narodów najlepsza była Polska. Biało-czerwoni drużynowo zdobyli także w Lahti złoty medal mistrzostw ¶wiata, co jutro czyni ich faworytami. Staraj± się jednak tonować nastroje.

"Pierwsze konkursy zawsze s± trudne, gdyż towarzyszy im dużo emocji, niepewno¶ci, jak zaprezentuj± się rywale" - uważa Stoch.

Kwalifikacje rozpoczn± się o godz. 18:00. Jutrzejszy konkurs drużynowy zaplanowano na 16:00, a niedzielny indywidualny na 15:00. Polska po raz pierwszy w historii jest gospodarzem inauguracyjnych zawodów.