Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wygrał eliminacje do Eurowizji i wydaje płytę

Gromee, czyli Andrzej Gromala, wygrał polskie preselekcje do Eurowizji 2018 w Lizbonie, a zwycięska piosenka "Light Me Up" wykonana wspólnie z Lukasem Meijerem znalazła się na jego płycie "Chapter One". Premiera - 16 marca.


Gromee to utalentowany DJ i producent muzyczny. Muzyk ceni sobie brzmienia żywych instrumentów, dlatego też w swoich produkcjach niestandardowe brzmienia uzyskuje łącząc analogowe instrumenty z elementami elektroniki.

Jego muzyczna podróż rozpoczęła się w 2010 roku. Kolejne wydawane single rok po roku otwierały Gromeemu drzwi do coraz większych klubów muzycznych oraz na scenę Sunrise Festival, najpopularniejszą imprezę z muzyką elektroniczną.

Rok 2013 przyniósł artyście popularność w bardziej mainstremowym świecie. Utwór "Follow You" z amerykańskim wokalistą WurID podbił listy przebojów docierając do 11. miejsca Airplay Chart. Singiel uzyskał status Złotej Płyty.

Rok 2017 był dla artysty wyjątkowy. Jego hity "Fearless" (status podwójnej Platynowej Płyty) oraz "Spirit" (status Platynowej Płyty, 1. miejsce AirPlay Chart) otworzyły mu drogę do zarezerwowanej do tej pory dla popowych wokalistów sceny na festiwalu w Sopocie czy Opolu.

Ten rok zapowiada się równie ciekawie: Gromee wygrał polskie preselekcje do Eurowizji i będzie reprezentował nasz kraj w Lizbonie, z piosenką "Light Me Up".