Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Włochy: Polska turystka ofiarą zbiorowego gwałtu. Napastnikami Polacy

Włochy: Polska turystka ofiarą zbiorowego gwałtu. Napastnikami Polacy
Livigno to miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Lombardia, w prowincji Sondrio. Gminę zamieszkuje ponad 5 tys. osób. (Fot. Thinkstock)
Polska turystka, przebywająca na urlopie w górach w Lombardii we Włoszech, zawiadomiła policję, że została zgwałcona przez grupę Polaków po wieczorze spędzonym w lokalu w miejscowości Livigno - podały włoskie media. Dochodzenie prowadzi policja.

Media, wśród nich dzienniki "Il Messaggero" i "La Repubblica", podały na swoich stronach internetowych, że policja z miasta Sondrio wszczęła postępowanie wyjaśniające, gdy młoda kobieta zgłosiła się na pogotowie, informując o tym, że padła ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez Polaków. Do napaści - według jej relacji - miało dojść po dniu spędzonym z tą grupą.

Policja rekonstruuje cały dzień spędzony przez polskich turystów, włącznie z pobytem na stoku narciarskim i na zakupach.

Według mediów, przesłuchiwane są osoby, które widziały tych ludzi w godzinach poprzedzających napaść na kobietę.

Miejscowa prokurator nie zwróciła się dotąd o zastosowanie żadnych środków zapobiegawczych wobec grupy Polaków, którzy przebywają dalej w Livigno.