Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wizz Air zawiesza część połączeń z Polską. Zwrot pieniędzy dla tych, którzy dokonali rezerwacji

Wizz Air zawiesza część połączeń z Polską. Zwrot pieniędzy dla tych, którzy dokonali rezerwacji
Wizz Air zawiesza najmniej rentowne połączenia. (Fot. Facebook/Wizz Air)
Przedstawiciele linii lotniczych nie mają dobrych wiadomości dla latających z Warszawy, Olsztyna, Gdańska oraz Katowic. Firma poinformowała o zawieszeniu tych połączeń z Polski, które cieszyły się najmniejszą popularnością.


Większość z zawieszonych połączeń zniknie z systemów rezerwacji po 28 października, a część po 8 listopada br. Osoby, które zakupiły bilety na ww. trasy na późniejszy termin, otrzymały już od przewoźnika (lub wkrótce otrzymają) stosowny e-mail z informacjami o możliwości uzyskania pełnej refundacji.

Jakie połączenia zawiesił Wizz Air?

  1. Katowice - Belfast (Wielka Brytania)
  2. Katowice - Paryż (Francja)
  3. Katowice - Maastricht Aachen (Holandia)
  4. Warszawa - Bristol (Wielka Brytania)
  5. Gdańsk - Charleroi (Belgia)
  6. Olsztyn - Oslo (Norwegia)


Informacja o zawieszonych przez Wizz Air lotach pojawiła się w czasie, kiedy konkurencyjny  Ryanair poinformował o anulowaniu 400 tys. rezerwacji od listopada, uniemożliwiając wielu osobom wyjazd do Polski na święta lub powrót z nich do Wielkiej Brytanii.

Jednocześnie Wizz Air przekazał w oddzielnym komunikacie prasowym, że rozpoczyna największą akcję rekrutacyjną w historii firmy. Nie wiadomo jeszcze, czy decyzja o jej przeprowadzeniu zapadła w związku z kłopotami Ryanaira.