Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wielka atrakcja dla miłośników włoskiej piosenki!

Portal dedykowany włoskiej piosence od 1900 do 2000 roku - to najnowsza inicjatywa Ministerstwa Kultury w Rzymie, które udostępniło na nim za darmo ponad 200 tysięcy nagrań. Co miesiąc będzie dodawanych 5 tysięcy następnych utworów, aż do czasów obecnych.

Specjalny portal został uruchomiony w przeddzień inauguracji 68. edycji festiwalu piosenki w San Remo.

Ta nadzwyczajna atrakcja dla miłośników wszelkich rodzajów muzyki ludowej, rockowej i popularnej redagowana jest łącznie w ośmiu wersjach językowych: włoskiej, francuskiej, niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej, rosyjskiej, chińskiej i japońskiej.

Na stronie internetowej www.canzoneitaliana.it można znaleźć nagrania piosenek z całego stulecia, reprezentujących wszystkie gatunki i poszczególne regiony kraju.

Osobny, bogaty dział dedykowany jest na przykład tradycji neapolitańskiej.

Kolekcję dźwiękową, która będzie systematycznie rozszerzana, uzupełnia obszerny zbiór informacji archiwalnych, zdjęć, danych historycznych. Są też wirtualne wystawy, oprowadzające internautów po świecie włoskiej piosenki.

"W ten sposób portal staje się pewnego rodzaju centralnym państwowym archiwum. To efekt ogromnej pracy, bardzo ważny dla wizerunku Włoch na świecie" - przekazał minister kultury Dario Franceschini przedstawiając go dziennikarzom.

Podkreśla się, że inicjatywa ta nie ma sobie równych także za granicą.