Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wieliczka. Kopalnia uruchamia ślizgawkę w tężni solankowej

Wieliczka. Kopalnia uruchamia ślizgawkę w tężni solankowej
Na miejscu będzie można wypożyczyć łyżwy, kask i chodziki. (Fot. Facebook/Tężnia Solankowa Wieliczka)
Do końca lutego przez siedem dni w tygodniu w tężni solankowej w Wieliczce, z której w sezonie korzystają kuracjusze i turyści, działać będzie ślizgawka.

Wejścia na taflę odbywać się będą w ośmiu turach od godz. 11 do 18, a na lodzie ślizgać się będzie można przez 45 minut. Lodowisko jednorazowo pomieści 40 osób.

Na miejscu będzie można wypożyczyć łyżwy, kask i chodziki, a uczniowie z powiatu wielickiego będą mogli korzystać ze ślizgawki bezpłatnie. Dla pozostałych cena biletu to 5 zł.

Uruchomiona pod koniec 2014 r. tężnia solankowa w Wieliczce cieszy się nieustającym zainteresowaniem turystów i kuracjuszy. Walorem tężni jest jej mikroklimat, wytwarzany poprzez spływanie solanki po tarninowych gałązkach, sprzyjający profilaktyce i leczeniu m.in. schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok i rozedmy płuc.

Według niektórych danych, godzinny spacer przy tężni solankowej to dawka jodu, która odpowiada trzem dniom spędzonym nad morzem. Tak wzbogacone powietrze jest szczególnie wskazane dla osób w czasie rekonwalescencji po ostrej chorobie, dla palaczy, osób pracujących w znacznym zapyleniu i wysokiej temperaturze oraz pracujące głosem.

W okresie zimowym z powodu warunków atmosferycznych tężnia jest nieczynna dla zwiedzających. Dzięki ślizgawce wielicka tężnia będzie służyć chętnym także w tym okresie.