Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wiatr rzucał lądującym samolotem Ryanair

Wiatr rzucał lądującym samolotem Ryanair
Wczoraj w Dublinie wiało z prędkością nawet 145 kilometrów na godzinę. (Fot. YouTube)
Chwile grozy przeżyli wczoraj pasażerowie samolotu linii Ryanair, który - przez silny wiatr - miał poważne problemy z lądowaniem na lotnisku w Dublinie. Maszyna leciała z Brukseli.

Całą sytuację zarejestrował na telefonie komórkowym przypadkowy świadek. Na nagraniu widać, jak silny podmuch wiatru niebezpiecznie rzuca samolotem w fazie zniżania. W ostatniej chwili pilot podrywa maszynę i wzbija się w niebo.

Pasażerka Kirsten Jongberg przyznała, że to był najgorszy lot w jej życiu. "Ludzie krzyczeli, płakali, ale piloci bezpiecznie wylądowali za drugim podejściem" - relacjonowała kobieta, cytowana przez "Metro".

Wczoraj w Dublinie wiało z prędkością nawet 145 kilometrów na godzinę, a Jongberg dodała, że kiedy samolot wreszcie wylądował, "nadal kołysał się jak łódź w czasie sztormu".

Silny wiatr towarzyszy sztormowi Ali, który szaleje obecnie na Wyspach Brytyjskich. W Irlandii prądu było pozbawionych wczoraj ok. 250 tys. budynków, w Irlandii Północnej - 65 tys., a w Szkocji - 75 tys.

Niestety, meteorolodzy zapowiadają dalsze opady deszczu i gwałtowny wiatr, który może stanowić zagrożenie dla życia i wywołać chaos w transporcie.