Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Weterynarze z Przemyśla walczą o rysiczkę Kazieńkę

Weterynarze z Przemyśla walczą o rysiczkę Kazieńkę
Kazieńka była skrajnie wycieńczona i niedożywiona. (Fot. Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu)
Kilka dni temu we wsi Górzanka do jednego z gospodarstw przybłąkała się mała rysiczka, kilkukrotnie podchodziąc pod domostwo. Rysiczkę znaleźli leśnicy z Nadleśnictwa Baligród w Bieszczadach i przekazali pod opiekę Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.

Kazieńka, bo tak nazwali ją weterynarze, była skrajnie wycieńczona i niedożywiona, a jej skóra pokryta pasożytami i robactwem.

Teraz lekarze walczą o jej zdrowie i o to, aby - gdy już wydobrzeje - zwrócić ją naturze. Ale zanim to będzie możliwe, Kazieńkę czeka leczenie, rehabilitacja i długi okres przystosowania do samodzielnego życia w lesie. 

Teraz lekarze walczą o jej zdrowie i o to, aby - gdy już wydobrzeje - zwrócić ją naturze. (Fot. Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu)

"Jest niedożywiona, więc robimy wszystko, by waga wzrastała. Jeśli chodzi o pasożyty, to dalej walczymy, ale jest już lepiej. Wiemy, że przed nami leczenie i rehabilitacja" - wyjaśniają weterynarze  Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.

"Będziemy też przystosowywać ją do powrotu do lasu. Zamierzamy kupować drogą, specjalną karmę, by nie przyzwyczajała się do ludzkiego jedzenia. Będziemy ją uczyć polować. Także dużo pracy przed nami. Może to potrwać nawet do wiosny" - dodają.

Jednocześnie zwracają się do wszystkich o pomoc. "Rysie to jedne z najpiękniejszych dzikich zwierząt w Polsce, co więcej są takie rzadkie- w naszym kraju żyje ich tylko 200. Misja jest na wagę złota! Pomożesz?" - apelują.

Kazieńce można pomóc TUTAJ.