Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W czwartek Sting zagra w Krakowie

Wielbiciele Stinga przyjadą w czwartek do Krakowa, gdzie artysta wystąpi z koncertem w Tauron Arenie Kraków. Odbędzie się on w ramach cieszącej się ogromną popularnością i zdobywającej entuzjastyczne recenzje trasy "57th & 9th World Tour".

Podczas trasy artyście towarzyszy trzyosobowy zespół: jego wieloletni gitarzysta Dominic Miller, Josh Freese (perkusja) oraz Rufus Miller (gitara). Koncert Stinga poprzedzi występ jego syna Joe Sumnera.

Dwunasty solowy album Stinga "57th & 9th", będący zarazem jego pierwszym rockowo-popowym projektem od ponad dziesięciu lat, ukazał się 11 listopada 2016 r. Zawierający dziesięć piosenek album prezentuje szeroki wachlarz stylów muzycznych Stinga – od chropowatego, gitarowego pierwszego singla "I Can’t Stop Thinking About You" do dzikiego "Petrol Head" i wzniosłego "50,000" - podkreślają organizatorzy koncertu.

Sting - kompozytor, piosenkarz, aktor, autor i działacz społeczny urodził się w Newcastle (Anglia). Po przeprowadzce do Londynu wraz ze Stewartem Copelandem i Andym Summersem w 1977 roku utworzył The Police. Zespół wydał pięć albumów studyjnych, zdobył sześć nagród Grammy i dwie Brit oraz został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 2003 roku.

Jako jeden z najbardziej charakterystycznych solowych artystów na świecie Sting otrzymał m.in. 10 nagród Grammy Awards, dwie nagrody Brit Awards, Złoty Glob, Emmy, cztery nominacje do Oscara i inne nagrody i wyróżnienia. W trakcie swojej kariery (solowej oraz jako członek The Police) sprzedał blisko 100 mln albumów.

Artysta razem z żoną założył w 1989 roku Rainforest Fund w celu ochrony zarówno lasów deszczowych na świecie, jak i ich rdzennych mieszkańców. Od momentu powstania The Rainforest Fund rozwinął się w sieć powiązanych ze sobą organizacji działających w ponad 20 krajach na trzech kontynentach. Sting wspiera także organizacje broniące praw człowieka.