Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W czasie wakacji dodatkowe pociągi Polregio na Podkarpaciu

W czasie wakacji dodatkowe pociągi Polregio na Podkarpaciu
Fot. Thinkstock
Na Podkarpaciu w wakacje uruchomione będą dodatkowe pociągi Polregio. Kursować będą z Rzeszowa do m.in. Sandomierza oraz słowackiej miejscowości Medzilaborce – poinformował Jan Prawelski z podkarpackiego oddziału Przewozów Regionalnych.

Pierwszy wakacyjny kurs zostanie uruchomiony już w najbliższą sobotę. Pociąg z Rzeszowa do Zamościa kursować będzie do końca wakacji w soboty i niedziele. „Malownicza trasa przebiega przez kilka obszarów przyrody chronionej oraz przecina liczne szlaki rowerowe, w tym najdłuższy w Polsce - Green Velo. Dlatego to połączenie powinno być szczególnie interesujące dla miłośników turystyki rowerowej” – dodał Prawelski.

Pociągi, które będą obsługiwać to połączenie są wyposażone w specjalne stojaki rowerowe, co ułatwi bezpieczny przewóz jednośladu. Koszt biletu w obie strony to 39 zł. Z Rzeszowa pociąg odjedzie o godz. 7, przyjedzie do Zamościa o godz. 11:53; w drogę powrotną wyruszy o godz. 16:52, a w stolicy Podkarpacia ma być o godz. 21:35.

Natomiast od 30 czerwca do końca sierpnia, także w soboty i niedziele będzie kursował wakacyjny pociąg do Sandomierza.

Jak zaznaczył Prawelski, podróżnych zachęcą na pewno krótki czas jazdy i komfort podróży. „Nie bez znaczenia będzie także niska cena biletów - według Taryfy podkarpackiej wyniesie w jedną stronę 12,1 zł” – dodał.

Z Rzeszowa pociąg wyruszy o godz. 7:21, w Sandomierzu będzie o godz. 8:49. W drogę powrotną wyruszy o godz. 17:14 i zamelduje się w Rzeszowie o godz. 18:46.

Również 30 czerwca po raz pierwszy w tym roku z Rzeszowa do słowackiej miejscowości Medzilaborce wyruszy pociąg „Wojak Szwejk”.

„Pociąg będzie kursował przez całe wakacje w soboty i niedziele. Dodatkowo w soboty, zaraz po przyjeździe do Medzilaborzec pociąg wykona kurs do Sanoka i powrotny na Słowację. Bilet normalny do Łupkowa kosztuje 16 zł oraz 1 Euro z Łupkowa do Medzilaborzec” – powiedział Prawelski.

Pociąg będzie odjeżdżał z Rzeszowa o godz. 5:57; przyjazd na stację Medzilaborce zaplanowany jest o godz. 10:24. Natomiast odjazd z tej stacji ma być o godz. 17:48, w stolicy Podkarpacia pociąg ma być o godz. 22:01.

„Dodatkowo od 2 lipca br. od poniedziałku do piątku będzie kursował nowy pociąg z Rzeszowa do Łupkowa i z Jasła do Komańczy. Stwarza to możliwość codziennego, bezpośredniego dotarcia ze stolicy województwa w Bieszczady” – podkreślił Prawelski.