Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W Łańcucie ruszyła rozbudowa szpitala

W Łańcucie ruszyła rozbudowa szpitala
W październiku samorząd województwa podkarpackiego zawarł umowę ze spółką Centrum Medyczne na dofinansowanie największej w historii powiatu łańcuckiego inwestycji w służbę zdrowia. Choć od tego wydarzenia minęło zaledwie sześć tygodni, budowa już ruszyła.

"Dokładnie 19 października byłem tutaj, by w imieniu Zarządu Województwa Podkarpackiego przekazać 10 mln złotych na rzecz tej niezwykle ważnej dla ziemi łańcuckiej inwestycji. Dziś z podziwem patrzę na tempo realizacji tego zadania" - mówił Stanisław Kruczek członek zarządu odpowiedzialny za służbę zdrowia. 

Obecnie przy Szpitalu Michała Archanioła trwają prace ziemne i fundamentowe. Przedstawiciel wykonawcy zapewnia, że pierwsze elementy konstrukcyjne pojawią się jeszcze w tym roku.

Ostatniego dnia listopada na placu budowy dokonano symbolicznego wbicia pierwszej łopaty pod oddział anestezjologii i intensywnej terapii, blok operacyjny oraz pozostałe oddziały.

Ostatniego dnia listopada na placu budowy dokonano symbolicznego wbicia pierwszej łopaty. (Fot. podkarpackie.pl)

Z tej okazji do władz powiatu łańcuckiego oraz spółki Centrum Medyczne trafił list okolicznościowy od marszałka Władysława Ortyla. Marszałek pogratulował  adresatom aktywności i konsekwencji działania: "To one pozwoliły stworzyć projekt, który dostosowuje jakość usług zdrowotnych, świadczonych przez szpital, do standardów europejskich, zwiększając dostępność świadczeń, z jakich mogą korzystać mieszkańcy powiatu i regionu".

Stanisław Kruczek podkreślił, że dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnego Województwa Podkarpackiego do samorządów powiatowych trafiło 160 mln zł na inwestycje w szpitale. Jednak, by pozyskać te środki, samorządy musiały ok. 120 mln zł dodać z własnych budżetów.

"Powiat łańcucki pod tym względem zasługuje na szczególne uznanie, bo wartość  realizowanej tu inwestycji wynosi aż 50 mln zł, co jest ewenementem na Podkarpaciu jeśli chodzi o zaangażowanie władz lokalnych w poprawę standardu leczenia pacjentów" – mówił Stanisław Kruczek.  

Realizacja projektu powinna zakończyć się w październiku 2018 r.