Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Usain Bolt trenuje z piłkarzami Stroemsgodset

Usain Bolt trenuje z piłkarzami Stroemsgodset
Usain Bolt chce zostać piłkarzem? (Fot. Getty Images)
Były jamajski sprinter Usain Bolt, ośmiokrotny mistrz olimpijski, nie porzucił marzeń o karierze w zawodowym futbolu. Jak donosi norweski dziennik "Verdens Gang", 31-letni rekordzista świata na 100 i 200 m trenuje z występującą w ekstraklasie ekipą Stroemsgodset.


Zespół z Drammen (ok. 40 km od Oslo) zajmuje 12. miejsce w tabeli po 12 kolejkach. Rozgrywki 2017 roku zakończył na czwartej pozycji.

"Chcę być coraz lepszy, pracować tak ciężko, jak tylko umiem i grać tak często, jak to możliwe. Może klub coś we mnie zobaczy i postanowi dać mi szansę" - stwierdził Bolt, który zakończył lekkoatletyczną karierę po ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Londynie.

Na czas treningów Jamajczyk otrzymał koszulkę z numerem 9,58. Takim wynikiem ustanowił w 2009 roku rekord świata na 100 m.

Dyrektor sportowy Stroemsgodset Jostein Flo przyznał, że piłkarzom klubu nie zdradzono, kto pojawi się na treningu.

"Powiedzieliśmy im tylko, że będziemy testować nowego piłkarza i że jest niesamowicie szybki. Potem otworzyły się drzwi i wszedł Bolt. Byli w szoku, nie mogli w to uwierzyć" - relacjonował.

Treningi Bolt odbył także w marcu w Borussii Dortmund. Jamajczyk jest kibicem Manchesteru United.