Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Uczniowie z Podkarpacia wyjechali na praktyki do Portugalii

Uczniowie z Podkarpacia wyjechali na praktyki do Portugalii
Na staże wyjechali uczniowie specjalności technik weterynarii, technik usług fryzjerskich oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. (Fot. Thinkstock)
30 uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych (ZST-W) w Trzcianie wyjechało na staż do Portugalii. Uczniowie przez najbliższe trzy tygodnie w portugalskiej Bradze będą odbywać praktyki zawodowe u miejscowych pracodawców.

Jak poinformował dyrektor placówki Janusz Jakubek, na staże wyjechali uczniowie specjalności technik weterynarii, technik usług fryzjerskich oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Zaznaczył, że to już druga grupa uczniów, która wyjechała do Portugalii. W maju ub. r. do tego kraju wyjechała również 30-osobowa grupa uczniów.

Uczniowie ZST-W na zagraniczne staże i praktyki wyjeżdżają od 2006 r. Do tej pory doświadczenie zawodowe zdobywali już w Belgii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Turcji i Rumunii.

Jak podkreślił Jakubek, w szkole pisaniem wniosków o fundusze unijne na zagraniczne staże zajmują się dwie osoby.

„Takie podejście do tego zadania sprawiło, że jesteśmy bardzo skuteczni. Nie zdarzyło się bowiem, żeby nasz projekt nie został zaakceptowany. Niedawno złożyliśmy kolejny, dotyczący roku szkolnego 2019/2020. Nasi uczniowie wyjadą na praktyki do Holandii i Bułgarii” – dodał.

Pieniądze na zagraniczne praktyki szkoła zdobyła z programu Erasmus, którego celem jest wszechstronna, międzynarodowa współpraca z zakresu edukacji i szkoleń młodzieży. Program pokrywa wszystkie koszty związane z zagranicznym pobytem uczniów, w tym podróż, zakwaterowanie i wyżywienie.

W ramach Zespołu Szkół Techniczno–Weterynaryjnych w Trzcianie działa też jeszcze liceum ogólnokształcące ze specjalnością jazda konna–jeździectwo oraz liceum ogólnokształcące kształcące fachowców z zakresu pożarnictwa z ratownictwem medycznym.