Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Turniej WTA w Lugano: Fręch odpadła w pierwszej rundzie

Turniej WTA w Lugano: Fręch odpadła w pierwszej rundzie
Magdalena Fręch "szczęśliwą przegraną"? (Fot. Getty Images)
Magdalena Fręch przegrała ze szwajcarską tenisistką Stefanie Voegele 3:6, 3:6 w pierwszej rundzie turnieju WTA na kortach ziemnych w szwajcarskim Lugano (pula nagród 250 tys. dol.). Polka w głównej drabince znalazła się jako tzw. szczęśliwa przegrana.


Fręch uległa w drugiej, decydującej rundzie kwalifikacji Kathince von Deichmann z Liechtensteinu 3:6, 6:1, 6:7 (5-7). Ze względu na wycofanie się kilku zawodniczek przed meczami otwarcia w głównej części rywalizacji 20-letnia tenisistka z Łodzi dostała jednak drugą szansę.

Pojedynek 139. w rankingu WTA Polki ze 119. w tym zestawieniu Voegele rozpoczął się w środę, ale ze względu na deszcz został przerwany przy stanie 6:3 i 1:0 dla Szwajcarki, która dostała od organizatorów tzw. dziką kartę. Po wznowieniu gry dzień później Fręch prowadziła wyrównaną rywalizację ze starszą o siedem lat przeciwniczką do stanu 3:3. O zwycięstwie Voegele przesądziło przełamanie w ósmym gemie.

Ponieważ każdego dnia turnieju rozgrywanie meczów znacząco utrudniają opady, to organizatorzy zdecydowali się dziś przenieść tymczasowo rywalizację do miejscowej hali. Zawodniczki mają wrócić na odkryte korty, gdy pogoda się poprawi.

W Lugano w deblu startuje Alicja Rosolska, która wraz z Amerykanką Abigail Spears jest rozstawiona z numerem drugim. Duet ten wygrał wczoraj mecz otwarcia i awansował do ćwierćfinału. W nim zmierzy się z Niemką Nicolą Geuer i Holenderką Evą Wacanno.