Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Tuńczyk za ponad 1 milion złotych?

Tuńczyk za ponad 1 milion złotych?
Tagri Tsukiji słyną możliwości nabycie niezwykłych okazów ryb i owoców morza. (Fot. PAP Life)
36,5 miliona jenów, czyli ponad 1 mln złotych, zapłacono za 405-kilogromowego tuńczyka błękitnopłetwowego podczas noworocznej aukcji na słynnym targu Tsukiji w Tokio. Aukcję wygrał właściciel międzynarodowej sieci restauracji sushi.

Na targu Tsukiji, jednej z głównych atrakcji turystycznych japońskiej stolicy, prawie codziennie odbywają się aukcje tuńczyka, ale najwięcej emocji wzbudzają właśnie pierwsze licytacje w roku, w pierwszym dniu działalności targu po przerwie świątecznej. Nabywcy są wówczas gotowi wydać o wiele więcej niż zwykle.

Hitem noworocznej aukcji, która odbyła się piątek, był 405-kilogromowy okaz tuńczyka błękitnopłetwowego. Został wylicytowany za 36,45 miliona jenów, czyli ponad 1 mln złotych. Imponującego tuńczyka, wyłowionego z wód Pacyfiku na północy Japonii, kupił Hiroshi Onodera, prezes międzynarodowej sieci restauracji sushi Ginza Onodera.

Targ Tsukiji działa od 1935 roku. Codziennie sprzedaje się tam tony owoców morza, ryb, owoców i warzyw. Tsukiji uchodzi za największy targ rybny na świecie. Jego przeprowadzka planowana jest od dawna, gdyż według lokalnych władz stara hala i pobliski parking są za małe, by obsłużyć wszystkich klientów. Wiele do życzenia pozostawiają też panujące tam warunki sanitarne. Prawdopodobnie w drugiej połowie roku targ zostanie przeniesiony z dzielnicy Chuo do oddalonej o ponad 2 km i położonej na sztucznej wyspie dzielnicy Toyosu.