Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Trwa budowa innowacyjnego Centrum Ursa Maior w Bieszczadach

Trwa budowa innowacyjnego Centrum Ursa Maior w Bieszczadach
Obiekt Centrum Ursa Maior powstaje w Uhercach Mineralnych przy głównej drodze krajowej prowadzącej w Wysokie Bieszczady oraz w kierunku przejścia granicznego w Krościenku.
Będzie mieścić salę koncertową Ursa Maior Hall, sklep z produktami regionalnymi, informacją turystyczną oraz Bieszczadzką Wytwórnię Piw Rzemieślnicznych. Cały obiekt będzie wykorzystywać energię odnawialną, będzie wyposażony w ogrodową oczyszczalnię ścieków i inne zupełnie innowacyjne rozwiązania. Jego otwarcie jest planowane na lato 2013.

Inwestorem jest spółka Ursa Maior zarządzana przez trójkę zapaleńców. Szefową przedsięwzięcia jest Agnieszka Łopata, doktor inżynier ochrony środowiska, piwowarka z zamiłowania, zwycięzca wielu konkursów piwa domowego, znana jako Piwowarka Aga. Sekundują jej: Janusz Demkowicz, organizator imprez kulturalnych, pomysłodawca warsztatów jazzowych, założyciel i basista folkowej grupy Tołhaje oraz dr Andrzej Czech, przedsiębiorca zajmujący się innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie ochrony przyrody i środowiska, pasjonat korzystania z odnawialnych źródeł energii, redaktor naczelny magazynu Bieszczadnik.

Część zysku generowanego przez Centrum Ursa Maior będzie inwestowana w lokalne przedsięwzięcia, skupiające się na ochronie i promocji walorów Bieszczadów. Stworzony zostanie nowy model odpowiedzialnej społecznie firmy. Dzięki położeniu i atrakcyjności Centrum Ursa Maior będzie mieściło się w pierwszej piątce 'must see' w Bieszczadach.

Wczoraj, dzięki współpracy z serwisem polakpotrafi.pl, została rozpoczęta próba pobicia rekordu i sfinansowania największego projektu w historii polskiego finansowania społecznościowego! Przedmiotem inicjatywy jest doprowadzenie do produkcji "Słonecznego Piwa z Bieszczadów", która będzie w maksymalnym stopniu wykorzystywać energię słoneczną.

"Jestem przekonany, że takie alternatywne sposoby finansowania czegoś zupełnie innowacyjnego, a jednocześnie bardzo konkretnego i namacalnego, są znakiem przyszłości" - wyjaśnił dr Andrzej Czech.