Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Trwa 24-godzinny strajk pilotów Ryanair

Trwa 24-godzinny strajk pilotów Ryanair
Niemal 20 procent wszystkich lotów Ryanair zostało dziś odwołanych. (Fot. Getty Images)
Do dzisiejszego strajku, w wyniku którego odwołano setki lotów, przystąpił personel kabinowy z Niemiec, Belgii, Szwecji, Irlandii i - w ostatniej chwili - Holandii.

Odbywający się dziś strajk pilotów Ryanaira spowodował, że do skutku nie doszło blisko 400 czyli, około 17 proc. z łącznie ponad 2400 rozkładowych europejskich lotów tej linii. 

W wyniku strajku pilotów z pięciu krajów, ok. 55 tysięcy pasażerów zostało pozbawionych możliwości podróży tanimi liniami.

Jednodniowe strajki pilotów Ryanaira miały dotąd miejsce tylko w Irlandii, odbyło się ich łącznie cztery. Zorganizowany w grudniu ubiegłego roku przez niemiecki związek zawodowy pilotów VC (Vereinigung Cockpit) strajk ostrzegawczy w Niemczech nie spowodował odwołań lotów, gdyż przewoźnik zdołał zmobilizować wystarczającą liczbę pilotów zastępczych.

Pracownicy Ryanaira domagają się od irlandzkiego przewoźnika - który przez lata bronił się przed uznaniem związków zawodowych za swego partnera - podwyżek płac i poprawy warunków pracy. Ewentualne układy zbiorowe byłyby zawierane dla każdego kraju oddzielnie, ale związki zawodowe zapewniłyby tutaj ogólnoeuropejską koordynację. 

Piloci Ryanair domagają się podwyżek. (Fot. Getty Images)