Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Tournee podkarpackich filharmoników po Chinach

Tournee podkarpackich filharmoników po Chinach
W tournee weźmie udział część orkiestry - 58 osób. (Fot. filharmonia.rzeszow.pl)
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie pod koniec grudnia wyrusza na tournee po Chinach. W czasie 10 koncertów zabrzmią utwory kojarzące się w Europie z karnawałem.

Podkarpaccy filharmonicy jadą tam na zaproszenie chińskiej agencji koncertowej.

W czasie tournee po Chinach, trwającego 15 dni, podkarpaccy filharmonicy wystąpią w 9 miastach, gdzie zaproszą publiczność na 10 koncertów. W ich czasie zabrzmią m.in. „Chiński galop”, „Marsz Radetzkiego” oraz polki i walce Straussa, marsz triumfalny z opery „Aida” Giuseppe Verdiego, tańce węgierskie Johannesa Brahmsa, tańce słowiańskie Antonina Dvoraka, trepak z baletu „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego, a także utwory polskich kompozytorów: Stanisława Moniuszki tańce góralskie z opery „Halka” i słynny polonez z „Pana Tadeusza” Wojciecha Kilara.

Dyrektor Filharmonii Podkarpackiej Marta Wierzbieniec zaznaczyła, że na życzenie gospodarzy na program koncertów złożą się kompozycje kojarzone w Europie z karnawałem. „To przecież taki czas – będziemy tam na przełomie roku, w wieczór sylwestrowy w naszym kalendarzu przypadający 31 grudnia spędzimy właśnie w Chinach” - mówiła.

Dodała, że w tournee weźmie udział część orkiestry - 58 osób. Pozostali muzycy dadzą koncerty: sylwestrowy i noworoczny w siedzibie Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie – zapewniła dyrektorka.

Kompozycje zaprezentowane podczas chińskiego tournee znalazły się na płycie „Chińskie inspiracje i muzyka polska”, którą nagrali podkarpaccy filharmonicy.