Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Tanie linie lotnicze biją rekordy

Tanie linie lotnicze biją rekordy
Ryanair i Wizzair - obie tanie linie lotnicze zanotowały w marcu spory wzrost pasażerów. (Fot. Getty Images)
Wizz Air przewiózł w marcu o 25% więcej pasażerów niż rok temu w tym samym miesiącu. Ryanair natomiast pochwalił się 6-procentowym zwiększeniem liczby pasażerów.

Węgierskie linie lotnicze przetransportowały 2,5 miliona pasażerów. W marcu 2017 roku liczba podróżnych wynosiła 1,9 mln. Z kolei irlandzki przewoźnik gościł na pokładach swoich samolotów 10 mln pasażerów, a rok temu temu 9,4 mln.

W sumie w 2017 roku Ryanair przewiózł aż 129 mln pasażerów. Oznacza to, że liczba pasażerów w porównaniu do zeszłego roku wzrosła o 10 procent. Wizz Air natomiast przewiózł 28,271 mln pasażerów – o 5,5 mln osób więcej niż w 2016 roku.

Wizz Air chce bić rekordy. Węgierska linia ma obecnie 88 samolotów, pod koniec grudnia 2017 roku przewoźnik podpisał umowę z Airbusem na dostawę 146 maszyn z rodziny A320neo. Linie będą otrzymywać maszyny do 2026 roku.

Ryanair ma mniej powodów do zadowolenia. Napięta sytuacja z załogą w niektórych bazach i braki kadrowe zwłaszcza wśród pilotów odbiły się na zyskach linii. W zeszłym roku irlandzki przewoźnik zakładał, że przewiezie o 2 mln pasażerów więcej.  Tymczasem prognoza na rok obecny już została zredukowana o 4 mln podróżnych - do poziomu 138 mln pasażerów.