Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Szkocja: Polak przyłapany na potajemnym filmowaniu uczennic

Szkocja: Polak przyłapany na potajemnym filmowaniu uczennic
59-letni polski kierowca szkockiego autobusu robił zdjęcia młodym kobietom, bo - jak tłumaczył - "były piękne"... (Fot. Thinkstock)
Ponad 3,5 tys. zdjęć uczennic i młodych kobiet odkryła policja w telefonie polskiego kierowcy autobusu ze szkockiego Stirling. Grzegorz G. tłumaczył w sądzie, że chciał pokazać żonie ich mundurki.

Przez 17 miesięcy Polak wykonywał potajemnie zdjęcia i filmował uczennice oraz młode kobiety na terenie kampusu uniwersyteckiego, dworca autobusowego oraz ulicach Stirling. Według „Daily Record”, mężczyzna wykonywał zbliżenia piersi, pośladków i nóg kobiet w wieku od kilkunastu do 30 lat.

Polak wpadł w centrum handlowym obok dworca autobusowego, gdy podczas przerwy w pracy filmował komórką grupę uczennic. Jego zachowanie zwróciło uwagę jednego ze sklepikarzy.

"Mężczyzna był ubrany w kamizelkę odblaskową i miał przy sobie firmową torbę First Bus. Sklepikarz poszedł za nim na dworzec autobusowy, gdzie skontaktował się z kierownictwem” - relacjonuje dziennik.

Zawiadomiona o incydencie policja zarekwirowała telefon Polaka.

"Rodzaj zdjęć oraz fakt wykonywania ich potajemnie wskazuje na to, że ich celem było osiągnięcie przyjemności seksualnej” - stwierdziła w sądzie prokurator Susan Campbell.

59-latek przyznał się do zakłócania porządku publicznego poprzez filmowanie i fotografowanie kobiet bez ich wiedzy – od 13 czerwca 2015 do 28 listopada 2016 roku.

"Grzegorz G. został zwolniony z aresztu za kaucją. Sąd rozstrzygnie, czy mężczyzna zostanie wpisany do rejestru przestępców seksualnych i czy trafi do więzienia” - relacjonuje „Daily Record”.

Jak poinformował First Bus East, oskarżony został zwolniony dyscyplinarnie z pracy.