Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Studenci z Ukrainy chcieli zarobić na przemycanych papierosach

Studenci z Ukrainy chcieli zarobić na przemycanych papierosach
foto. Bieszczadzka SG
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Czarnej Górnej zatrzymali dwóch studentów z Ukrainy, którzy przez zieloną granicę przenieśli 313 paczek papierosów. Na przemyconych towarach chcieli sobie "dorobić" przed rozpoczęciem nauki na uczelni.
Zatrzymani cudzoziemcy (w wieku 24 i 22 lata) to mieszkańcy przygranicznej ukraińskiej miejscowości. Obaj aktualnie studiują we Lwowie.

W wtorek 5 września mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę na rzece San w okolicy miejscowości Żurawin. Przy sobie nie mieli żadnych dokumentów, jedynie plecaki wypełnione papierosami. Strażnikom granicznym z Czarnej Górnej, którzy ich zatrzymali zaraz po przekroczeniu granicy, powiedzieli że czekając na rozpoczęcie nauki postanowili sobie dorobić na sprzedaży przemycanych towarów. Wymyślili, że będą przenosić papierosy przez zieloną granicę. Planowali ukryć je w lesie a sami, tą samą droga przez zieloną granicę, chcieli zaraz wrócić na Ukrainę. W najbliższym czasie mieli zamiar wjechać legalnie przez przejście graniczne do Polski, zabrać papierosy i sprzedać je z zyskiem.

Mężczyźni zostali ukarani karą grzywny za popełnione wykroczenie skarbowe, w czwartek 7 września w trybie readmisyjnym zostali przekazani stronie ukraińskiej.