Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Stalowa Wola: Niemal 1,9 mln zł na nowy system sygnalizacji świetlnej

Stalowa Wola: Niemal 1,9 mln zł na nowy system sygnalizacji świetlnej
Wykonawca będzie miał 60 dni na realizację inwestycji, z wyłączeniem okresu zimowego. (Fot. Pixabay)
Prawie 1,9 mln zł kosztowało będzie wprowadzenie nowego programu sygnalizacji świetlnej w Stalowej Woli (Podkarpackie). W ramach inwestycji sygnalizacja zostanie zsynchronizowana, dzięki czemu powstanie tzw. zielona fala.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus, w przetargu wpłynęły dwie oferty.

„Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma BROSS Kusek i Sobecki, zaproponowana kwota to prawie 1,9 mln zł. Po uprawomocnieniu się wyboru tej oferty oraz wniesieniu zabezpieczenia finansowego przez wykonawcę, możliwe będzie podpisanie umowy. Planujemy, że nastąpi to w ciągu najbliższych dwóch tygodni” – dodała.

Wykonawca będzie miał 60 dni na realizację inwestycji, z wyłączeniem okresu zimowego (od 15 grudnia do 15 marca).

Celem inwestycji jest przede wszystkim dostosowanie funkcjonowania sygnalizacji świetlnej do natężenia ruchu. „Chcemy też zwiększyć płynność ruchu na drodze krajowej nr 77, która przebiega przez Stalową Wolę” – dodała rzeczniczka.

W ramach inwestycji wyremontowane zostaną sygnalizacje na sześciu skrzyżowaniach w Stalowej Woli na drodze krajowej nr 77, która prowadzi z Lipnika do Przemyśla. Zmodernizowane zostaną m.in. sygnalizacje na skrzyżowaniach Staszica-Mickiewicza, Staszica-Popiełuszki, Okulickiego-Chopina oraz sygnalizacja na przejściu dla pieszych przez ul. Staszica.

Jak zaznaczyła Rarus, wyremontowane skrzyżowania zostaną objęte też programem koordynacji - tzw. zieloną falą. „Dodatkowo na skrzyżowaniu ul. Komisji Edukacji Narodowej - al. Jana Pawła II zostaną zamontowane wyświetlacze odmierzające czas zarówno sygnału czerwonego, jak i zielonego” – powiedziała.