Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Słynny francuski trener oskarżony o niedozwolone wspomaganie koni

Słynny francuski trener oskarżony o niedozwolone wspomaganie koni
Francuz oskarżony jest o podawanie koniom wyścigowym niedozwolonych środków. (Fot. Getty Images)
Słynny francuski trener koni wyścigowych Guy Cherel został oskarżony o podawanie niedozwolonych środków dopingujących zwierzętom. Oprócz niego zatrzymano także farmaceutę, który uczestniczył w tym procederze.


58-letni Cherel, który w swoim ośrodku w Maisons-Laffitte pod Paryżem trenuje 110 koni, a ponadto ma stadninę w Gavray w Normandii, tylko w tym roku z tytułu nagród wywalczonych przez jego podopiecznych w wyścigach z przeszkodami zgromadził 3,6 mln euro.

Nagrody w takich zawodach wynoszą we Francji średnio od 250 do 350 tys. euro. Najbardziej prestiżowa gonitwa przeszkodowa w Paryżu oferuje nawet 850 tys.

Cherel, czwarty trener we Francji pod względem liczby zwycięstw swych koni w zawodach, oraz farmaceuta zostali oskarżeni o udział w "zorganizowanym oszustwie, nabycie, posiadanie i nielegalny transport" substancji, roślin, preparatów lub narkotyków znajdujących się na liście zakazanych środków psychotropowych