Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Seria wypadków pijanych Polaków w Holandii

Seria wypadków pijanych Polaków w Holandii
Jedna z ciężarówek miała napis "POLSKA" na plandece. (Fot. Facebook/Oosterscheldebekken)
Holenderskie media donoszą o serii wypadków, do których doszło w ostatni weekend na lokalnych autostradach. Choć incydenty z udziałem ciężarówek nie były ze sobą powiązane, w obu przypadkach sprawcami wypadku byli obywatele Polski będący pod wpływem alkoholu.

Pierwszy wypadek miał miejsce w godzinach porannych na autostradzie A67 w Steensel. Ciężarówka wypełniona polskim mięsem przewróciła się w poprzek na środku drogi, paraliżując ruch na wiele godzin.

Kierowca ciężarówki został lekko ranny. Po przybyciu na miejsce służb ratunkowych mężczyzna został jednak aresztowany, kiedy okazało się, że jest kompletnie pijany.

Drugi wypadek miał miejsce tego samego dnia ok. 21:30 na drodze A58 w Rilland. Świadkowie informowali o ciężarówce, która jeździła po całej szerokości autostrady, w tym po drodze awaryjnej.

Ostatecznie pojazd wpadł do rowu, a 26-letni kierowca z trudem wydostał się ze środka. Jak przekazała policja, był on pijany i "z trudem mógł ustać na nogach".

Polskie media zwróciły z kolei uwagę na fakt, że w przypadku drugiego incydentu, ciężarówka oklejona była wielkim napisem "POLSKA", którego nałożenie sfinansował polski rząd, aby promować kraj zagranicą.

Konsekwencją wypadku w Steensel było zablokowanie ruchu na kilka godzin. (Fot. NU.nl)