Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Samsung: W ciągu kilku lat smartfony zastąpią komputery stacjonarne (wideo)

Samsung: W ciągu kilku lat smartfony zastąpią komputery stacjonarne (wideo)
Laptopy i stacjonarne komputery będą wypierane w coraz większym stopniu przez smartfony... (Fot. Thinkstock)
Dynamiczny rozwój rynku urządzeń mobilnych i rosnące możliwości smartfonów w perspektywie 5-7 lat pozwolą im na zastąpienie laptopów i komputerów stacjonarnych w codziennej pracy - uważa rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska Olaf Krynicki.


Zgodnie z danymi firmy analitycznej MillwardBrown, już w 2014 roku smartfon stał się w skali globalnej "najważniejszym ekranem użytkownika". Według sporządzonego przez Flurry raportu "State of Mobile", w ubiegłym roku amerykańscy konsumenci przeciętnie korzystali z urządzeń mobilnych przez ponad 5 godzin dziennie. Podobny wynik podaje eMarketer, według którego na całym świecie ze smartfonów korzystano średnio ponad 4 godziny na dobę.

"Już dziś wiele czynności wcześniej zarezerwowanych dla pecetów wykonujemy na smartfonach, począwszy od zakupów, a skończywszy na odtwarzaniu multimediów. Nic zatem dziwnego, że ilość danych generowanych przez te urządzenia wzrosła w przeciągu ostatnich pięciu lat aż 18-krotnie, osiągając poziom ponad 7 eksabajtów miesięcznie. Jednym z katalizatorów wzrostu jest oczywiście konsumpcja treści wideo, która w ubiegłym roku stanowiła globalnie 73 proc. całego mobilnego transferu danych" -zauważa Krynicki, odnosząc się do analizy i prognoz obciążenia sieci mobilnych Cisco w latach 2016-2021.

"Smartfony coraz chętniej wybierane są także jako podstawowe narzędzia pracy. Według raportu sporządzonego przez CCS Insight na zlecenie firmy Samsung, obecnie jedna trzecia pracowników w krajach rozwiniętych to tzw. pracownicy mobilni – osoby, które chcą mieć możliwość wykonywania swoich obowiązków gdziekolwiek, także poza biurem" – tłumaczy Krynicki. Zgodnie z raportem "Duże i małe przedsiębiorstwa: Jak osiągnąć więcej w biznesie", w krajach rozwijających się do 2020 r. ta kategoria ma obejmować 48 proc. wszystkich pracowników, a w małych przedsiębiorstwach - nawet 70 proc.

Rzecznik prasowy Samsunga w Polsce przewiduje, że z uwagi na rosnącą konkurencyjność technologii mobilnych i rozwiązań takich jak stacja dokująca DeX czy szyfrująca dostęp do danych platforma bezpieczeństwa Knox, laptopy i stacjonarne komputery będą wypierane w coraz większym stopniu.

"Pod względem zastosowań biznesowych smartfony przejdą na jeszcze wyższy poziom, oferując użytkownikom między innymi bezpieczny dostęp do plików i sieci firmowych czy wygodną pracę z dokumentami, arkuszami i prezentacjami i to na pełnym ekranie" - ocenia Krynicki.

"Dynamiczny rozwój rynku smartfonów sprawia, że w perspektywie 5-7 lat urządzenia te będą w stanie zastąpić wielu konsumentom komputer stacjonarny czy laptopa" - podsumowuje rzecznik prasowy Samsunga w Polsce.