Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Samotna droga papieża Franciszka

Samotna droga papieża Franciszka
"Papież, który zapalił świat" to najnowsza książka Gian Franco Svidercoschi. Nie jest to tylko opis pontyfikatu papieża Franciszka, to również portret Kościoła w dobie kryzysu - a także próba uchwycenia jego nowej twarzy, jaka wyłania się z zachodzących zmian.

"Franciszek: zapala świat. Rozpala serca, wznieca namiętności, rozbudza uczucia, rodzi sympatię i empatię, pragnąc, by Kościół i świat chrześcijański na nowo zwróciły się ku Ewangelii. I aby uwolnić Ewangelię od nagromadzonych przez wieki nadmiernych +ciężarów+, które zaciemniły i zdusiły treść, Franciszek podpalił chwasty i kąkole udaremniające kiełkowanie dobrego ziarna" - czytamy we fragmencie książki.

Czy pierwszy papież jezuita - zgodnie z testamentem św. Ignacego - nadal będzie "zapalał" świat? Być może na to pytanie znajdziemy odpowiedź właśnie w propozycji "Papież, który zapalił świat".


Gian Franco Svidercoschi to włoski dziennikarz o polskich korzeniach, znany watykanista i autor kilkunastu książek w tym bestselerowego wywiadu z kard. Stanisławem Dziwiszem "Świadectwa". Ponadto jest specjalistą ds. problemów religijnych i polityki międzynarodowej, relacjonował przebieg II Soboru Watykańskiego, a także jest wieloletnim redaktorem " L'Osservatore Romano".