Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Samolot "latał na boki" przed tragedią, w której zginął 7-letni Polak

Samolot
Kacper miał zaledwie 7 lat. (Fot. Zdjęcie rodzinne)
Wstępny raport jednostki do spraw wypadków lotniczych nie wskazuje przyczyny katastrofy, w której zginął 7-letni Polak - poinformował Independent.ie. Zebrane zeznania świadków wskazują, że tuż przed wypadkiem cessna "latała na boki".

"Silnik dostarczał energii do śmigieł do ostatniej chwili, jaka została zarejestrowana przez pokładowy system gromadzenia danych” - oświadczył w opublikowanym właśnie raporcie Air Accident Investigation Unit (AAIU).

Śledczy ujawnili, iż tragedia została nagrana przez kamery monitoringu z pobliskiej farmy wiatrowej oraz kamery noszone przez niektórych z 16 skoczków, którzy wykonali skoki tuż przed tragedią.

Świadkami zdarzenia były też inne osoby obserwujące lot z ziemi. Jedna z osób przepytywanych przez śledczych stwierdziła, że Cessna Grand Caravan „latała na boki”, a przed wypadkiem "była bardzo nisko”.

"Inny świadek stwierdził, że usłyszał dźwięk silnika, spojrzał w górę i zobaczył, jak jednostka spada nosem w dół, a następnie niknie za linią drzew. Następnie usłyszał uderzenie” - relacjonuje portal.

Na nagraniach z farmy wiatrowej uwieczniony został podobny przebieg wydarzeń.

47-letni angielski pilot Neil Bowditch oraz 7-letni Kacper Kacprzak z Dublina, zginęli, gdy krótko po wypuszczeniu skoczków spadochronowych maszyna spadła w mokradła. Do tragedii doszło 13 maja na ternie hrabstwa Offaly.

Kacper był synem Polaka z Dublina - członka Irish Parachute Club w Clonbullogue.

"AAIU nie doszło do żadnych konkluzji, ani nie wydało żadnych rekomendacji. Dochodzenie jest w toku” - podsumował portal.