Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rzeszów ma nowe Centrum Powiadamiania Ratunkowego

Rzeszów ma nowe Centrum Powiadamiania Ratunkowego
W uroczystym otwarciu CPR wziął udział Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji. (Fot. podkarpackie.pl)
W Rzeszowie otwarto nowe Centrum Powiadamiania Ratunkowego. To najnowocześniejszy tego typu obiekt w kraju, całkowicie kompatybilny ze stale rozwijanym systemem powiadamiania ratunkowego.

Nowy obiekt polepszy warunki pracy operatorów numerów alarmowych. Zapewni również pełną funkcjonalność systemu z planowaną do przejęcia obsługą pozostałych numerów alarmowych, tj. 997, 998, 999 oraz innych funkcjonalności jak e-call.

Budowa Centrum trwała cztery lata. Została sfinansowana z rezerwy celowej budżetu państwa. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 8 mln zł.

W obiekcie znajduje się sala na 19 stanowisk operatorskich z możliwością jej dalszej  rozbudowy do 40 stanowisk. Budynek został również dostosowany do pracy dla osób niepełnosprawnych. Aktualnie w rzeszowskim CPR  zatrudnionych jest 63 operatorów numerów alarmowych.

Obecny w stolicy Podkarpacia minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnił operatorów numeru 112. Joachim Brudziński wręczył także medal "Młodego Bohatera" 12-letniemu Bartkowi, który wzywając pogotowie uratował życie starszej kobiecie.

Akcja "Młody Bohater" to inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i  promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda jest wręczana dzieciom, które ocaliły lub aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób.