Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rzeszów: Rusza połączenie z Rzeszowa do Glasgow

Rzeszów: Rusza połączenie z Rzeszowa do Glasgow
Fot. Wikipedia
W czwartek wieczorem Ryanair zainauguruje regularne połączenie z Rzeszowa do Glasgow-Prestwick – poinformował rzecznik Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Marcin Kołacz.

"Do końca października połączenie z Rzeszowa do Glesgow-Prestwick będzie wykonywane raz w tygodniu - w czwartek. Natomiast później samoloty do Glesgow będą latały dwa razy w tygodniu - we wtorek i w sobotę" – powiedział Kołacz.

Jednocześnie przypomniał, że w lipcu i sierpniu tego roku port lotniczy Rzeszów-Jasiona osiągnął najlepszy wynik w swojej historii. W czasie wakacji lotnisko w Jasionce obsłużyło 140 tys. pasażerów.

"Wakacyjny rekord lotnisko zawdzięcza przede wszystkim podwojeniu ruchu na połączeniach czarterowych, a także większej ilości pasażerów na lotach krajowych. Łączna liczba operacji lotniczych w lipcu i sierpniu w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła aż o jedną czwartą" – mówił.

W ubiegłym roku w Jasionce obsłużono ponad 660 tys. pasażerów.

Z lotniska w Jasionce można dotrzeć m.in. do Warszawy, Londynu, Monachium, Dublina, Manchesteru, Bristolu i East Midlands. Z kolei, w sezonie letnim na grecką wyspę Korfu, a także korzystając z połączeń czarterowych do Grecji, Bułgarii i Turcji. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.