Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rzeszów: Przypadkowo dostał bitcoiny warte miliony złotych

Rzeszów: Przypadkowo dostał bitcoiny warte miliony złotych
Bitcoin to najbardziej znana internetowa waluta świata. (Fot. Thinkstock)
Na koncie mieszkańca Rzeszowa niespodziewanie pojawiło się kilkadziesiąt bitcoinów. Mężczyzna, który w jednej chwili stał się milionerem, postanowił zgłosił sprawę policji.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie prowadzą dochodzenie w sprawie nieautoryzowanego przelewu kryptowaluty bitcoin.

Policjantów zawiadomił właściciel rachunku zarejestrowanego na internetowym serwisie giełdowym, gdy w nieznanych okolicznościach na jego konto wpłynęło i zostało zaksięgowanych kilkadziesiąt sztuk bitcoinów.

Funkcjonariusze podejrzewają, że mogło dojść do przełamania zabezpieczeń konta nieznanej osoby. Teraz policja poszukuje pokrzywdzonych, którym skradziono środki w postaci kryptowaluty.

Osoby te proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie pod numerem 17 858 3281 lub 17 858 3337 albo osobiscie w Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie (ul. Jagiellońska 13, pokój nr 114 w godz. 7.30 - 15.30).

Bitcoin to najbardziej znana internetowa waluta świata. Rok temu 1 bitcoin kosztował 4,6 tys. zł, dziś - ponad 37 tys. zł.