Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rzeszów: Michał Szpak i Robert Janowski na festiwalu "Piosenka w Meloniku"

Rzeszów: Michał Szpak i Robert Janowski na festiwalu
Występy oceni m.in. Michał Szpak. (Fot. Facebook/Michał Szpak Official)
46 młodych wykonawców z całej Polski weźmie udział w finale 8. Ogólnopolskiego Festiwalu "Piosenka w Meloniku", który odbędzie się w piątek w Rzeszowie. Finaliści będą walczyć o nagrodę Grand Prix.

Uczestnicy przybędą do Rzeszowa z 30 miast Polski, w tym m.in. Słupska, Torunia, Kórnika, Wejherowa, Lubienia Kujawskiego, Tomaszowa Lubelskiego, Janowa Lubelskiego, Krakowa, Sandomierza oraz z miejscowości woj. podkarpackiego.

Finaliści 8. Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” wystąpią w trzech kategoriach wiekowych: 13–15 lat, 16–18 lat i od 19 lat wzwyż. Najmłodszy z uczestników ma 13 lat, najstarszy – 25.

Ich występy na scenie Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oceni profesjonalne jury w składzie: Robert Janowski - piosenkarz, aktor, prezenter telewizyjny, prowadzący teleturniej „Jaka to melodia?”; Michał Szpak - piosenkarz, zdobywca wielu nagród muzycznych, juror programu „The Voice of Poland” oraz Bożena Stasiowska-Chrobak - dyrygent, wykładowca Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Uczestnicy będą walczyć o nagrodę Grand Prix festiwalu w wysokości 3 tys. zł. Ponadto jury przyzna też po 3 nagrody w każdej kategorii wiekowej. Może też przyznać wyróżnienia.

Wstęp jest bezpłatny.

W przeddzień finału – czyli dzisiaj - Robert Janowski poprowadzi warsztaty wokalne dla finalistów.

Tegoroczna edycja „Piosenki w Meloniku” jest pierwszą organizowaną w formule trzydniowej.

Imprezę zakończy w sobotę koncert galowy. W programie znajdą się recitale Janowskiego i Szpaka oraz występy wszystkich nagrodzonych wokalistów.

Jak poinformowali organizatorzy, do pierwszego etapu 8. edycji festiwalu „Piosenka w Meloniku” zgłosiło się 156 wokalistów z 70 miejscowości z całej Polski, z których wyłoniono 46 finalistów z 30 miast.

Organizatorem 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” jest Rzeszowski Dom Kultury. Finał festiwalu odbędzie się pod Honorowym Patronatem marszałka województwa podkarpackiego i wojewody podkarpackiego, natomiast Honorowy Patronat nad całym trzydniowym przedsięwzięciem sprawuje prezydent Miasta Rzeszowa. (PAP Life)

autorka: Agnieszka Pipała