Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rzeszów: Medyczna opieka dla zawodników Biegu Niepodległości

Rzeszów: Medyczna opieka dla zawodników Biegu Niepodległości
Stoisko medyczne będzie do dyspozycji sportowców również w dniu biegu. (Fot. Medicarpathia)
Bieg Niepodległości, który co roku gromadzi na starcie setki entuzjastów sportu i zdrowego trybu życia, tym razem odbędzie się pod silną medyczną egidą.

Coraz częściej słyszy się o przypadkach nagłych zgonów lub zasłabnięć na różnych imprezach sportowych - zwłaszcza maratonach. 95 proc. zgonów podczas biegów można byłoby zapobiec, gdyby pacjent poszedł wcześniej do lekarza i został przebadany. 

Dlatego w tym roku Medicarpathia przyłącza się do walki z organizatorami "Rzeszów Biega" o zdrowie i bezpieczeństwo sportowców. 10 listopada, obok Biura Zawodów, na stanowisku Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia, każdy uczestnik Biegu Niepodległości  (od godz. 15:00 do 18:00) będzie mógł bezpłatnie wykonać oburęczny, synchroniczny pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz pomiar poziomu glukozy we krwi. Otrzyma też porady dietetyczne i kardiologiczne oraz posłucha wskazówek trenera personalnego.

Co więcej, stoisko medyczne będzie do dyspozycji sportowców w dniu biegu w godzinach 9:30-12:30. 

- Jeden z zawodników, który zgłosi się na  stanowisko Medicarpathii w dniu 11 listopada do godziny 11:00, weźmie udział w Biegu Niepodległości z zainstalowanym nowoczesnym urządzeniem diagnostycznym. Dzięki temu nasi specjaliści będą mogli zdalnie monitorować częstość akcji jego serca, zapis EKG oraz poziom tlenu we krwi tętniczej. Po zawodach, oczywiście także nieodpłatnie, przeanalizujemy wyniki monitorowania – informuje kardiolog Adam Młodziankowski, prezes Medicarpathii.

Zapisy na pakiety imprez biegowych odbywają się w biurze zawodów Biegu Niepodległości w Rzeszów Plaza (10 listopada od godz. 15:00 do 18:00, a także 11 listopada - od 9:00 do 12:00).