Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rzeszów: Będzie praca w nowym oddziale firmy Sii

Rzeszów: Będzie praca w nowym oddziale firmy Sii
Spółka Sii z branży IT, która otworzyła w Rzeszowie oddział, w ciągu roku planuje zatrudnić 30-40 osób. W stolicy Podkarpacia realizowane są m.in. projekty z zakresu budowania aplikacji, systemów Business Intelligence oraz inżynierii mechanicznej i elektrycznej.

Jak poinformował w komunikacie prezes i założyciel Sii Polska Gregoire Nitot, otwarcie oddziału w Rzeszowie była dla firmy decyzją strategiczną.

„Rzeszów to świetny rynek dla pracodawców, ponieważ w mieście znajdują się wysoko cenione centra akademickie. Ponadto, jest to region pełen możliwości biznesowych, nie tylko w obszarze IT, ale przede wszystkim inżynierii. Niewykorzystanie tego potencjału byłoby stratą” – wyjaśnił.

Rzeszowski oddział realizuje projekty dla klientów z różnych sektorów, w tym dla lotniczego, kosmicznego, motoryzacyjnego, chemicznego czy farmaceutycznego. W oddziale powstawać będą m.in. aplikacje na zamówienie, systemy Business Intelligence, oparte o platformę SharePoint, Dynamics AX, Salesforce, oraz systemy typu workflow.

W najbliższym roku firma planuje zatrudnić w Rzeszowie kilkadziesiąt osób. Na początku poszukiwani są przede wszystkim pracownicy z minimum 3-letnim doświadczeniem.

Jak podkreślił Tomasz Eberbach z Sii Rzeszów, w stolicy Podkarpacia jest kilka uczelni wyższych, które kształcą w obszarze IT. Wymienił m.in. Politechnikę Rzeszowską i rzeszowski uniwersytet. Jego zdaniem to wiec rynek o ogromnym potencjale. "To również świetne miejsce do życia i rozwijania swojej kariery zawodowej. Oprócz wielu terenów zielonych i bogatej oferty kulturalnej, atutem Rzeszowa jest również bliskość lotniska obsługującego połączenia krajowe i międzynarodowe” – dodał.

Sii zatrudnia w Polsce ponad 3300 osób.