Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Rzeczpospolita": Łatwiej sprawdzić OC niż zarejestrować auto

Polacy mają problemy z rejestracją zakupionych aut. (Fot. Twitter/@RadioOpole)
Centralna Ewidencja Pojazdów przeżywa ciężkie chwile. Jeszcze nie uporano się z awariami systemu, a już uruchamiane są kolejne usługi dla obywateli - informuje "Rzeczpospolita".

Wydziały komunikacji w całym kraju znów mają za sobą trudne dni. Awaria CEPiK na początku tygodnia sprawiła, że w wielu miastach dane aut zgłaszanych do rejestracji czy wyrejestrowania były wprowadzone do systemu ręcznie, a to oznacza kolejki. Tak działo się np. w Katowicach czy Wrocławiu. Niemal natychmiast na stronie CEPiK pojawiła się informacja o utrudnieniach i przeprosiny - można przeczytać w artykule "Rz".

Wczoraj miało być już lepiej, choć nadal były lekkie utrudnienia.

"System ruszył w listopadzie 2017 r. i jest cały czas poprawiany, a usterki na bieżąco usuwane" - zapewnia Ministerstwo Cyfryzacji.

Lekką poprawę widać przy kolejnych aktualizacjach, nadal jednak w wielu miejscach przypomina to rejestrację losową. Niezależnie od tych kłopotów CEPiK uruchamia właśnie kolejną aplikację dla kierowców. Mogą z niej korzystać zwykli obywatele - podaje "Rzeczpospolita".