Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ruszył Pakiet Podróżnika - trzech przewoźników kolejowych na jednym blankiecie

Ruszył Pakiet Podróżnika - trzech przewoźników kolejowych na jednym blankiecie
fot. Intercity.pl
Pakiet Podróżnika umożliwiający kupno na jednym blankiecie biletu na podróż pociągami trzech przewoźników kolejowych ruszył w poniedziałek (11.9.2017)- poinformowały Polskie Koleje Państwowe w komunikacie.
Na jednym blankiecie będzie można kupić bilet na przejazd pociągami PKP Intercity, Polregio i PKP SKM w Trójmieście.

Jak informują PKP, wprowadzone rozwiązanie uwzględnia wszystkie zniżki i oferty handlowe poszczególnych przewoźników.

"Propozycja stanowi pierwszy krok w kierunku wprowadzenia wspólnego biletu – oferty umożliwiającej przesiadki pomiędzy pociągami wszystkich spółek świadczących transportowe usługi pasażerskie w Polsce" - napisano w komunikacie.

Wcześniej, bo na początku sierpnia tego roku, samorządowi przewoźnicy kolejowi zaoferowali wspólny bilet kolejowy. Bilety są oferowane przez: Koleje Mazowieckie, Warszawską Kolej Dojazdową, Koleje Śląskie, Koleje Małopolskie, Arrivę, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie i Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Oferta obejmuje również autobusy regionalne przewoźnika Arriva.

Wspólny bilet kosztuje 38 zł i jest ważny przez 24 godziny. Można z nim podróżować na 62 liniach, obsługujących ponad 950 stacji w 12 województwach.