Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ruszają Podkarpackie Targi Pracy

Ruszają Podkarpackie Targi Pracy
W targach udział weźmie ponad 50 pracodawców. (Fot. Thinkstock)
Dziś w Hali Podpromie w Rzeszowie odbędą się Podkarpackie Targi Pracy. To największe tego typu wydarzenie w regionie. Będzie to już 17. edycja targów, udział w nich weźmie ponad 50 pracodawców z całego kraju.

Jak poinformowała Monika Lewicka-Bułatek z biura karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, która organizuje targi, wydarzenie skierowane jest przede wszystkim dla studentów i absolwentów rzeszowskich uczelni.

"Na targi zapraszamy jednak także inne osoby, które poszukują zatrudnienia. W targach udział weźmie ponad 50 pracodawców, będą to przedstawiciele firm z branży lotniczej, informatycznej, motoryzacyjnej, finansowej, doradczej, consultingowej, gastronomicznej oraz agencje zatrudnienia" – dodała.

Na targach będą firmy nie tylko z całego województwa podkarpackiego, ale również m.in. z Warszawy, Krakowa, Opola czy Łodzi.

Jak zaznaczyła Lewicka-Bułatek, pojawią się również pracodawcy z zagranicy m.in. z USA oraz Niemiec. "Jest bardzo duże zróżnicowanie, jeżeli chodzi o oferty pracy, które zaprezentują firmy podczas targów, więc każdy znajdzie coś dla siebie" – podkreśliła.

Podczas targów odbędą się również prezentacje m.in. firmy Deloitte, Asseco, Nowy Styl czy Cyfrowa Foto.

Na Podkarpaciu stopa bezrobocia wynosi 9,7 proc.