Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rozpoczęła się budowa obwodnicy Lubaczowa

Rozpoczęła się budowa obwodnicy Lubaczowa
Fot. Getty Images/zdj. ilustracyjne
Prawie 35 mln zł kosztować będzie budowa obwodnicy Lubaczowa. Trasa, które liczyć będzie blisko 3,5 kilometra ma być gotowa do końca przyszłego roku. Pieniądze na jej budowę pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego.

Obwodnica Lubaczowa będzie jednym z elementów całego korytarza transportowego – począwszy od planowanego mostu na Sanie w Jarosławiu, który powstanie w ramach programu Mosty dla Regionów, poprzez obwodnice Oleszyc i Cieszanowa, aż do przejścia granicznego w Budomierzu oraz na kierunku na północ.

W ramach budowy obwodnicy powstaną m.in. cztery ronda, most nad rzeką Lubaczówką, przejścia dla zwierząt, ścieżki rowerowe, chodniki i zatoki autobusowe.

Obwodnica Lubaczowa rozpocznie się rondem na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 867 z drogą powiatową nr 1674R i ul. Sportową, dalej poprowadzona będzie w kierunku rzeki Lubaczówki, następnie przez tereny osiedla Mazury i dalej w kierunku drogi powiatowej nr 1679R, aż do drogi wojewódzkiej nr 866. Koniec obwodnicy znajdował się będzie na rondzie - skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 866 z drogą wojewódzką nr 867 oraz z drogą powiatową nr 1680R.

To nie jedyna taka inwestycje, która ma powstać w tej części regionu. Również pobliskie miejscowości Oleszyce i Cieszanów będą miały obwodnice. Ich budowy już się rozpoczęły. Zmodernizowana będzie również droga łącząca Oleszyce z Lubaczowem.

Dzięki tym trzem obwodnicom będzie można łatwiej dotrzeć do Rzeszowa, autostrady A4 czy lotniska w Jasionce. Nowe obwodnice ułatwią również dojazd do przejścia granicznego z Ukrainą w Budomierzu oraz na Roztocze.