Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ronaldo pozna wymiar kary od UEFA 27 września

Ronaldo pozna wymiar kary od UEFA 27 września
Ronaldo jest piłkarzem Juventusu. (Fot. Getty Images)
Piłkarz Juventusu Turyn Cristiano Ronaldo 27 września dowie się, ile potrwa jego zawieszenie w związku z czerwoną kartką, jaką Portugalczyk zobaczył we wczorajszym meczu Ligi Mistrzów z Valencią (2:0). Tego dnia zbierze się komisja dyscyplinarna UEFA.


W swoim pierwszym występie w Champions League w barwach "Starej Damy" Ronaldo "dotrwał" tylko do 29. minuty. Wówczas przewrócił kolumbijskiego obrońcę Jeisona Murillo podczas walki o pozycję, potem pokazał mu gestem, żeby wstawał, i szarpnął go za włosy.

Po konsultacji z sędzią bramkowym arbiter główny pokazał Portugalczykowi czerwoną kartkę. Zdobywca 120 goli w Champions League opuszczał plac gry ze łzami w oczach.

Ronaldo jest tym samym automatycznie wykluczony z udziału w meczu z Young Boys Berno 2 października. UEFA może jednak zdyskwalifikować go na dłużej. To by oznaczało, że Ronaldo nie zagrałby m.in. na Old Trafford z Manchesterem United - klubem, w którym jego kariera nabrała tempa.

To była jego pierwsza czerwona kartka w historii występów w LM, w której rozegrał 154 mecze.