Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ronaldo porozumiał się z fiskusem

Ronaldo porozumiał się z fiskusem
Ronaldo postanowił załatwić sprawę polubownie... (Fot. Getty Images)
Cristiano Ronaldo porozumiał się z hiszpańskim fiskusem w sprawie spłaty zaległego zadłużenia wobec organu podatkowego. Według madryckiego dziennika "El Mundo", piłkarz ma zwrócić skarbówce 19 mln euro.

Jak poinformował wczoraj portal dziennika “El Mundo”, portugalski napastnik Realu Madryt "w ostatnich godzinach" porozumiał się z władzami hiszpańskiego fiskusa. Gazeta otrzymała w tej sprawie potwierdzenie od jego kierownictwa.

Z pisemnego dokumentu hiszpańskich władz skarbowych wynika, że kwota zwrotu, na który zgodził się Cristiano Ronaldo opiewa na 19 mln euro. W zamian fiskus ma zakończyć proces wytoczony piłkarzowi z powodu ukrywania przez gracza części zobowiązań podatkowych.

Cristiano Ronaldo jest oskarżony o nie zapłacenie 14,7 mln euro zobowiązań podatkowych z tytułu swoich praw do wizerunku w latach 2011-2014.

Według niektórych komentatorów, polubowne rozwiązanie w sprawie przeciwko Cristiano Ronaldo może wpłynąć na plany piłkarza co do zmiany klubu. 26 maja po zakończeniu finału Ligi Mistrzów w Kijowie piłkarz zasugerował, że odejdzie z Realu Madryt. W klubie tym występuje od 2009 r.

W maju Ronaldo zwrócił się do hiszpańskiej skarbówki z wnioskiem o polubowne zakończenie prowadzonego przeciwko niemu postępowania. Piłkarz zaproponował fiskusowi zwrócenie 14 mln euro.

Dziennik "El Mundo" przypomniał, że w sytuacji gdyby skarbówka chciała konsekwentnie i surowo dochodzić zaległych pieniędzy, Ronaldo musiałby zapłacić około 100 mln euro.

Na początku tego roku dziennik "El Confidencial" ujawnił, że hiszpański fiskus oskarżył Cristiano Ronaldo o cztery przestępstwa podatkowe, w tym o zadeklarowanie mniejszych o 77 proc. wpływów z tytułu swoich praw do wizerunku. Urzędnicy skarbowi zarzucili piłkarzowi zatajenie 106 mln euro.

Według gazety honoraria, z tytułu których Ronaldo nie uiścił podatku, zostały wypłacone piłkarzowi za udział w kampaniach reklamowych dużych koncernów. Wśród nich były m.in. takie firmy jak Nike, Coca-Cola, Emirates oraz Toyota.

W 2015 r. Ronaldo zwrócił hiszpańskiemu fiskusowi 5,7 mln euro. Portugalczyk zapłacił tę kwotę krótko po tym, jak urząd skarbowy w Madrycie uruchomił śledztwo w sprawie nieprawdziwych informacji przekazywanych przez piłkarza Realu w swoich deklaracjach podatkowych.