Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Robert Lewandowski: Te sparingi to pierwsza lekcja przed mundialem

Robert Lewandowski: Te sparingi to pierwsza lekcja przed mundialem
Robert Lewandowski szykuje się na spotkanie z Nigerią i Koreą Południową. (Fot. Getty Images)
Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski przyznał, że zbliżające się mecze towarzyskie z Nigerią i Koreą Południową to pierwsza lekcja przed mistrzostwami świata w Rosji.

Podopieczni Adama Nawałki w mistrzostwach świata będą rywalizowali w grupie H z Kolumbią, Japonią i Senegalem. Właśnie styl gry dwóch ostatnich zespołów mają przypominać najbliżsi rywale biało-czerwonych.

"Na pewno dobór rywali w sparingach spowodowany jest podobieństwem do stylu gry naszych rywali, ale każdy zespół gra inaczej. Nigdy nie znajdzie się tak samo grających zespołów. To będzie dla nas pierwsza lekcja przed zbliżającym się mundialem” – stwierdził Lewandowski na wtorkowej konferencji we Wrocławiu.

Po raz pierwszy do reprezentacji Polski powołani zostali Bartosz Białkowski, Paweł Jaroszyński i Taras Romanczuk.

"To zgrupowanie to początkowy etap przygotowań do mistrzostw świata. To będzie pokazanie jakości bez meczu o punkty. Okaże się, jak potrafimy grać bez ciśnienia. Z drugiej strony jest kilku nowych zawodników i zobaczymy jak się wkomponują do zespołu” – przyznał Lewandowski.

W piątek we Wrocławiu reprezentacja Polski zagra towarzysko z Nigerią, a trzy dni później w Chorzowie z Koreą Południową.