Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rekordowa liczba widzów na meczu Polski z Kolumbią

Rekordowa liczba widzów na meczu Polski z Kolumbią
Polscy kibice podczas meczu Polski z Kolumbią. (Fot. Getty Images)
Mecz pomiędzy reprezentacjami Polski i Kolumbii, który odbył się w niedzielę na stadionie w Kazaniu, był rekordowy, jeśli chodzi o liczbę kibiców na tej arenie - podały rosyjskie agencje informacyjne. Na trybunach zasiadło 42 873 widzów.


Liczbę widzów agencje podały powołując się na dane FIFA. 42 873 widzów to maksymalna liczba kibiców, jaką może pomieścić stadion w Kazaniu. 

Fani Kolumbii podczas wczorajszego meczu z Polską.(Fot. Getty Images)


Podczas poprzedniego meczu etapu grupowego mundialu, gdy w Kazaniu zmierzyły się reprezentacje piłkarskie Iranu i Hiszpanii, śledziło ten mecz z trybun 42 718 kibiców.

Polska reprezentacja przegrała w niedzielę z Kolumbią 0:3 i straciła szansę awansu do 1/8 finału mistrzostw świata w Rosji.

Stadion w Kazaniu został oddany do użytku w 2013 roku przed letnią Uniwersjadą. Oprócz ceremonii otwarcia i zamknięcia tych zawodów, odbyły się na nim mecze Pucharu Konfederacji FIFA w 2017 roku.