Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rekordowa kwota zebrana przez WOŚP!

Rekordowa kwota zebrana przez WOŚP!
52 mln 448 tys. 765 zł i 49 groszy zebrała podczas tegorocznego, 22. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - poinformował wczoraj szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak. To prawie o dwa miliony więcej niż udało się zebrać w ubiegłym roku.
"Mówiłem, że rekordów nie bijemy, bo najważniejsze, że byliście z nami, rekord jednak przyszedł sam" - skomentował szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak.

"Dziękuję wszystkim Polakom, milionom Polaków - to, można powiedzieć, 35 mln osób, które brały w tym udział, bo nigdzie nie widziałem serduszka, które byłoby wyrzucone" - zauważył Owsiak.

"Mimo takiego przekonania, że powinniśmy mieć wszystko, nie ma takiego kraju na świecie - może dwa, może trzy - który mógłby sobie na to wszystko pozwolić. Samo pomaganie, samo bycie ze sobą jest rzeczą nadrzędną, jest rzeczą niezwykłą, a my to robimy" - dodał.

Podsumowanie tegorocznego finału odbyło się podczas koncertu, który Fundacja zorganizowała na parkingu przed swoją siedzibą. To forma podziękowania dla wszystkich, którzy wspierali Orkiestrę - wolontariuszy, organizatorów sztabów, przedstawicieli zaprzyjaźnionych firm.

Rzecznik Fundacji WOŚP Krzysztof Dobies wyjaśnił, że wydanie 52 mln zł, które zebrała Orkiestra podczas ostatniego Finału, potrwa kilkanaście miesięcy. "Przez półtora roku będziemy kupować sprzęt medyczny, prowadzić programy medyczne i działalność szkoleniową. Po tym czasie ogłosimy dziennikarzom i opinii publicznej, co dokładnie przez ten czas, z dokładnym rozpisaniem tej kwoty, udało nam się zorganizować" - zapowiedział.

"Chcemy wszystkie nasze działania prowadzić w sposób absolutnie transparentny, otwarty, to dla nas bardzo ważne" - zaznaczył Dobies.

22. Finał WOŚP odbył się pod hasłem: "Na ratunek". Zebrane pieniądze mają trafić m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej i godną opiekę medyczną dla seniorów.

W ubiegłym roku WOŚP zebrała 50,6 mln zł (dzień po finale zadeklarowana kwota wynosiła blisko 40 mln zł). Z tych środków fundacja wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne i gotowa jest wesprzeć w ten sam sposób każdy nowy oddział, który będzie miał kontrakt z NFZ.