Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rasizm w restauracji. Jest reakcja właściciela

Rasizm w restauracji. Jest reakcja właściciela
Klient skomentował zajście na jednym z mediów społecznościowych. (Fot. Thinkstock)
Właściciel jednej z warszawskich restauracji przeprosił za rasistowskie zachowanie wobec jednego z gości. Według mediów, pracownica lokalu miała nazwać klienta "czarnuchem". Właściciel zapowiedział wyciagnięcie wobec niej "najsurowszych konsekwencji" .

Przekazał także datek na Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. O sprawie poinformowały w niedzielę media.

"To jest Polska, a ty powinieneś mówić po polsku. Jesteś czarnuchem" - takimi słowami, według mediów, miała zwrócić się do pochodzącego z Turcji klienta jedna z pracownic baru przy ul. Grzybowskiej w Warszawie.

Klient - Azad, skomentował zajście w opinii wystawionej lokalowi w jednym z mediów społecznościowych. "Odwiedzamy to miejsce od ponad roku. Całkowicie nieakceptowalne zachowanie ze strony firmy, która powinna być otwarta na wszystkich ludzi" – napisał.

"Nawiązując do niestosownego zachowania naszego pracownika wobec Azada i jego znajomych, jakie miało miejsce w naszej restauracji w Warszawie w dniu wczorajszym, chcielibyśmy serdecznie przeprosić Azada i jego znajomych oraz wszystkie osoby, które poczuły się urażone zaistniałym zdarzeniem"; "kategorycznie potępiamy takie zachowania" - głosi oświadczenie".

"Nasza restauracja znajduje się w centrum Warszawy przy wielu zagranicznych biurach, z których to pracownicy każdego dnia korzystają z naszych usług. Blisko 40 proc. naszych gości to klienci zagraniczni, a sam właściciel jest w związku małżeńskim z Hinduską kobietą i nie ma mowy, ani nie ma miejsca w naszym lokalu na zachowania rasistowskie, czy ksenofobiczne" - czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku.

Tymczasem policja wyjaśnia zajście sprzed kilku dni pomiędzy kontrolerami biletów i cudzoziemką w autobusie miejskim w Bydgoszczy. Opublikowany w internecie film pokazuje fragment zajścia, w którym kobieta została przygnieciona przez kontrolera do podłogi.